صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
 • ویژگی های جامعه منتظر ظهور منجی

  بشر از روزی كه پا به عرصه گیتی نهاده در آرزوی یك زندگی اجتماعی خوش و سعادت‌بخش است، و در راه رسیدن به آن تلاش و كوشش می‌كند و همیشه از جان و دل خواستار یك عصر درخشان و اجتماع صالحی است كه ظلم و تعدّی در آن نباشد....

  ادامه مطلب ...
 • امام ، پناه از شیطان

  یکی از مهم ترین شؤون امام علیه السّلام که تأمین کننده‌ی اساسی ترین نیاز ما به ایشان است، ملجأ و پناه بودن امام علیه السّلام است...

  ادامه مطلب ...
 • عرصه‌های مشترک عامه و خاصه در موضوع مهدویّت

  یکی از موارد اتفاقی بین شیعه و اهل سنّت در قضیه‌ی مهدویّت، اتفاق بر اصل آن است. امت اسلامی ـ به غیر از گروهی اندک از غربزدگان و روشنفکر نمایان مانند احمد امین مصری ـ بر این مسأله اتّفاق دارند که ...

  ادامه مطلب ...
 • زن منتظر و منتظر‌پروری

  در طول تاریخ تشیع، یكی از نقش‌های بی‌بدیل زنان، دفاع از ولایت و تلاش برای حفظ این ارزش الهی بوده است، به ویژه در عصر غیبت كه تقریباً امكان ایفای نقش مردان برای دفاع از ولایت، به سبب اختناق شدید، كم‌رنگ بوده است، زنان، فعالانه برای حفظ فرهنگ مهدویت در جامعه نقش آفرینی كرده‌اند...

  ادامه مطلب ...
 • ما بی صاحب نیستیم !

  آقای شیخ حیدرعلی مدرس اصفهانی فرمود: « یکی از مواقعی که من به حضور مقدس حضرت بقیة الله ارواحنا فداه ( یا یکی از اصحابشان ) مشرف شدم و ایشان را نشناختم، سالی بود که اصفهان بسیار سرد شد و نزدیک پنجاه روز آفتاب دیده نمی شد و مدام برف می بارید. سرما بحدی شد که نهرهای جاری یخ بسته بود. ...

  ادامه مطلب ...
انقلاب فاطمی لازمه ی انقلاب مهدوی
ای امت فاطمی ، هنوز گریه های فاطمه سلام الله علیها به گوش می رسد ، وقت آن نرسیده که بیدار شوید؟

وقت آن نرسیده که قیام کنید ؟!

حضرت زهرا سلام الله علیها سیاهی لشکر نمی خواهد ، سرباز می خواهد ، صدای ” کیست مرا یاری کند؟ “ مهدی فاطمه ارواحنا له الفداء را نمی شنوی؟

پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم را ابتر خواندند ، خداوند به او کوثر داد و روح کوثر تا ابد در کالبد جهان جاری است و عشقش در جان همه عاشقان باقی .این اشتباه است که فکر کنیم انقلاب فاطمی از بعد از رحلت رسول اکرم شروع شد ، فاطمه سلام الله علیها وقتی زخم های پدر را که از جهل مردم بر جسم و جانش وارد شده بود ، درمان می کرد ، آرامشی طوفانی در دل پدر می آفرید. فاطمه سلام الله علیها تنها حامی پدر نبود ، حامی ابلاغ کننده کامل ترین دین خدا بود . او با حمایت از پدر، اسلام را حمایت می کرد و با درمان زخم های پدر، مرحم بر زخم های وارده بر پیکره ی دین خدا می گذاشت.

اگر می خواهیم امتی فاطمی باشیم باید زخم های وارده بر پیکر امت اسلامی را التیام بخشیم و حامی کامل ترین دین خدا باشیم تا دل پیامبر و امام زمان ارواحنا له الفداء خود را شاد کنیم.

این جز زمینه سازی برای انقلاب مهدوی است؟

فاطمه سلام الله علیها انقلابش را از خانه خود شروع و آن را به همه زمان ها و مکان ها صادر کرد . امام حسن علیه السلام ، امام حسین علیه السلام و حضرت زینب سلام الله علیها در آغوش فاطمه سلام الله علیها پرورش یافتند.

امامت از نسل فاطمه سلام الله علیها بود. سیادت از نسل فاطمه سلام الله علیها است. منجی عالم بشریت از نسل فاطمه سلام الله علیها است.

۱۲ معصوم برای مظلومیت فاطمه سلام الله علیها گریستند، ۱۲ معصوم با یاد فاطمه سلام الله علیها دلشان آرام گرفت ، ۱۲ معصوم انقلاب فاطمه سلام الله علیها را ادامه دادند و می دهند . انقلاب فاطمه سلام الله علیها هر چند به ظاهر مانند عمرش کوتاه بود اما مانند روحش عمقی به اندازه بی نهایت داشت. صبر ، استقامت ، روشنگری ، صراحت ، محبت ، عدالت ،….. همه و همه را می توان در انقلاب فاطمی یافت.

انقلاب فاطمی خلاصه انقلاب حسینی و خلاصه انقلاب مهدوی است.

امت فاطمی برای پیدا کردن لیاقت حضور در انقلاب مهدوی راهی جز رمز گشایی و عمل به انقلاب فاطمی ندارند.

فاطمه سلام الله علیها نترسید بگویند دختر رسول خدا برای به حکومت رسیدن همسرش تلاش میکند، آبرویش را در برابر مردم را خرج کرد تا آبروش را در برابر خدایش بخرد.

فاطمه سلام الله علیها برای دفاع از ولایت سنگ تمام گذاشت.

فرزندش را داد ، محسن را ، جانش را ، اما نگذاشت تا زنده است ولی زمانش بی یاور بماند . حتی با مخفی نگه داشتن مزار پاکش از چشم نامحرمان اعلام کرد تا ظلم هست مبارزه ادامه دارد و تا انقلاب فرزندش ، مهدی ارواحنا له الفداء بر پا کننده حکومت عدل و صلح جهانی و از بین رفتن ظلم و ظالم این مبارزه ادامه دارد و این راز جز در صبح پیروزی فاش نخواهد شد.

یادمان باشد امت فاطمی ، امتی نیست که بنشید تا شاید کسی بیاید و آنها را از این وضع نکبت بار که در آن دست و پا می زنند ، نجات دهد . امت فاطمی ، امتی است که در دفاع از ولایت قیام می کند ، روشنگری می کند ، از جان و مال و آبرویش می گذرد تا لایق حضور در انقلاب مهدوی گردد.

فاطمه سلام الله علیها بعد از پدرش نه فقط در فراق پدر بلکه بر مظلومیت علی علیه السلام، قرآن ناطق ، می گریست . گریه فاطمه سلام الله علیها فقط از داغ فراق پدر نبود ، گریه او سلاح روشنگری اش بود. برای همین اینقدر از گریه فاطمه می ترسیدند ، چون می دیدند انقلاب فاطمی چه طوفانی در دل ها به پا می کنند و از این اینکه این طوفان سقف دنیایشان را بر سرشان خراب کند می ترسیدند!!

اما فاطمه سلام الله علیها فقط گریه نکرد ، به حمایت از ولایت تمام قامت ایستاد ، در تک تک خانه های مدینه را زد ، نسبتش با رسول خدا را ، سفارش های رسول خدا در مورد علی علیه السلام ، رشادت های علی علیه السلام ، لیاقت های علی علیه السلام و از همه مهم تر عهد آنها در غدیر با علی علیه السلام را به خاطرشان آورد. اما آنها خود را به خواب زده بودند!! و نمی خواستند از خواب بیدار شوند . با رأی اکثریت حق علی علیه السلام که فرمان الهی بود نادیده گرفتند .اما فاطمه سلام الله علیها باز آرام ننشست. به مسجد رفت و خطابه ای خواند ، برای همه تاریخ .از توحید گفت و از آفرینش ، از پاداش و کیفر گفت و از هدف داری جهان ، از پدرش گفت و از هشدار به کسانی که با پدرش عهد بستند و عهد خود را شکستند ، از علی علیه السلام گفت و از خودش و همه اینها برای دفاع از ولایت بود و بس . در آخر عاقبت کارشان را به آنها گوشزد کرد و انتخاب را به عهده خودشان گذاشت.
و چه انتخاب بدی کردند و چه معامله پر ضرری.

فاطمه سلام الله علیها هنوز نگران ولایت است، خطبه اش شامل امروز ما هم می شود ، اگر امروز ما هم ولایت را رها کرده و دنیایمان را بچسبیم، عاقبتی را که فاطمه سلام الله علیها در خطبه اش گفت در انتظار ماست.امت فاطمی امروز باید خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها را چراغ راهش قرار بدهد تا حامی ولایت باقی بماند.فاطمه سلام الله علیها معلم و استاد زنان مدینه بود . زنان مدینه از فاطمه سلام الله علیها آموختند اسلام چیست. از فاطمه سلام الله علیها آموختند عشق ، ایثار ، صبر و استقامت چیست . از فاطمه سلام الله علیها آموختند چطور می توان پاره تن خود را لباس رزم پوشاند و به جبهه نبرد حق علیه باطل فرستاد . از فاطمه سلام الله علیها آموختند چطور به استقبال شهدایشان بروند و جز شکر در برابر سختی ها و مصیبت ها بر زبان نیاورند. از فاطمه سلام الله علیها آموختند همسری را ، مادری را ، زندگی را.

اما همه شاگردان خوبی نبودند و در امتحان الهی که از درس فاطمه سلام الله علیها از آنها گرفته شده بود ، سر بلند بیرون نیامدند.
ولی فاطمه سلام الله علیها استادی نبود که در زمان و مکان محدود شود ، درس فاطمه سلام الله علیها تا ابد باقی است و برای هر عاشق نکته ها دارد بس عمیق.امت فاطمی باید در کلاس درس فاطمه سلام الله علیها شاگردی کند ، با نکات ناب او عشق بازی کند.

مگر انقلاب مهدوی چیزی جز آینه تمام نمای درس فاطمه سلام الله علیها است؟

زمان ازدواج حضرت زهرا سلام الله علیها که رسید رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم اختیار انتخاب را به دخترش وا گذار کرد تا از زبان فاطمه به دنیا بفهماند منافق و مدعی دروغین اسلام و مسلمانی کیست ؟! فاطمه سلام الله علیها باید دست رد به سینه این منافقان و مدعیان ظاهر ساز می زد. فاطمه سلام الله علیها در برابر تمام خواستگاران به ظاهر اسم و رسم دار ، انصار و مهاجرینی که همگی ادعا می کردند از خواص! و بهترین یاران پیامبر ! هستند ، علی علیه السلام را انتخاب کرد. این فقط انتخاب همسر نبود، بخشی از روشنگری انقلاب فاطمی بود. وقتی فاطمه سلام الله علیها به این خواص جواب رد می داد پایه های مشروعیت اینها در جامعه می لرزید که چه عیبی در آنها است که دختر رسول خدا دست رد به سینه آنها زده ؟! آنها فقط از علی علیه السلام کینه نداشتند ، از روشنگری های فاطمه سلام الله علیها نیز به تنگ آمده بودند که آن گونه تمام قد در برابر این دو بزرگوار ایستادند.

امت فاطمی نیز باید به تبعیت از مادر خود ، خواص بی خاصیت و ظاهر ساز را بشناسند و دست رد به سینه آنها بزنند و نگذارند که مشروعیتی پیدا کنند ، چه برسد به اینکه حکومت را نیز بدست گیرند!

این است زمینه سازی ظهور بر پا کننده حکومت اسلام ناب محمدی.


درباره وبلاگاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...

نوای مهدوی

این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • آخرین بازدید :
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات